Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 13arrow Граничний строк сплати ПДФО та військового збору за «громадянськими» правиламиНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Граничний строк сплати ПДФО та військового збору за «громадянськими» правилами

ФОП на спрощеній системі (як громадяни — платники ПДФО та військового збору) та фізособи-непідприємці зобов’язані подавати (до 1 травня року, наступного за звітним) податкові декларації про майновий стан і доходи (далі — Декларація про доходи) відносно своїх «цивільних» доходів, які підлягають обов’язковому самостійному декларуванню*.

У Декларації про доходи вищезазначені платники відображають суму отриманого доходу за звітний рік та визначають податкове зобов’язання з ПДФО (ставка 18%) та військового збору (ставка 1,5%). А потім вони зобов’язані самостійно сплатити задекларовану суму податкових зобов’язань — до 1 серпня року, що настає за звітним. За результатами 2018 року останній день сплати — 31 липня 2019 року (включно) (п. 179.7 Податкового кодексу України).

ДФСУ окремо нагадує, що у зв’язку із введенням з 1 січня 2019 року в дію нових кодів бюджетної класифікації платник-фізособа сплачує свої податкові зобов’язання, зазначені у Декларації про доходи, за такими кодами платежу:

  • «11010500» — «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;
  • «11011001» — «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».
* Наприклад, при отриманні доходів від спадщини, які підлягають обкладанню ПДФО.