Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 13arrow Нюанси заповнення єдинником Книги обліку при поверненні коштів покупцюНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Нюанси заповнення єдинником Книги обліку при поверненні коштів покупцю

Головне управління ДФС у Тернопільській області пояснило порядок відображення у Книзі обліку операцій, пов’язаних з поверненням ФОП-єдинником передоплати покупцю при розірванні договору. Систематизуємо інформацію у нижченаведеній таблиці.

Господарська операція 
у ФОП-єдинника-продавця

Платник першої і другої груп, а також третьогрупник — неплатник ПДВ заповнює у Книзі обліку доходів

Третьогрупник — платник ПДВ заповнює у Книзі обліку доходів і витрат

Отримання від покупця суми коштів (авансу, передоплати) за продані товари / виконані роботи / надані послуги

графу 2 «сума»

графу 2 «сума без податку на додану вартість» розділу I «Доходи»

У наступних звітних періодах при розір­ванні договору покупцю повертається сума коштів (авансу, передоплати) (опе­рація відображається в день повернення коштів)

графу 3 «сума повернутих коштів за товар (роботи, послуги) та/або передоплати»

графу 3 «сума повернутих коштів за товар (роботи, послуги) та/або передоплати без податку на додану вартість» розділу I «Доходи»

Позиція фіскалів ґрунтується на нормах пп. 5 п. 292.11 Податкового кодексу України. У ньому зазначено, що до складу доходу не включаються суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються ФОП-єдинником покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів.