Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 13arrow Працівнику нарахували відпускні за поточний і майбутній періоди: порядок обчислення ЄСВНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Працівнику нарахували відпускні за поточний і майбутній періоди: порядок обчислення ЄСВ

ГУ ДФС у Волинській області повідомляє, що нарахування ЄСВ працівнику, якому розраховуються відпускні за поточний і майбутній періоди, здійснюється за кожен період окремо. При цьому ЄСВ сплачується з усієї суми нарахованих відпускних у місяці, в якому були здійс­нені нарахування.

Якщо загальна сума нарахованого доходу працівника за поточний місяць (сума нарахованої заробітної плати за відпрацьований час та частина відпускних, нарахованих за час перебування працівника у відпустці в поточному місяці) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, то ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ*. Водночас ЄСВ нараховується на фактичний розмір другої частини відпускних (яка припадає на наступний місяць), оскільки ці доходи включаються до бази нарахування ЄСВ майбутнього періоду (МЗП-правило запрацює за підсумками наступного місяця, коли будуть нараховані усі доходи).

За наявності декількох рядків щодо однієї застрахованої особи кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця зазначається лише в одному: там, де відображають дані про суми заробітної плати (за їх наявності) (графа 15 таблиці 6 ЄСВ-звіту за ф. № Д4).

Примітка редакції. У ЄСВ-звіті за ф. № Д4 відпускні вносяться до графи 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця)» таблиці 6 з відображенням відповідного місяця в сумі, що припадає на дні відпустки цього місяця, з кодом типу нарахувань 10 (графа 10 таблиці 6 ЄСВ-звіту за ф. № Д4).

* Умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника (який не є інвалідом) за основ­ним місцем роботи у трудових відносинах повний календарний місяць.