Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 13arrow Сплата мінімального ЄСВ гарантує зарахування повного місяця страхового стажу



НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Сплата мінімального ЄСВ гарантує зарахування повного місяця страхового стажу

Працівник за основним місцем (не є інвалідом) відпрацював 20 днів, а сплата ЄСВ відбулась у розмірі не менше мінімального розміру ЄСВ.

Виникає запитання: яка кількість днів зараховується до страхового стажу цього працівника?

Фонд соціального страхування України вказує, що немає значення, скільки застрахована особа відпрацювала. Якщо за цю особу було сплачено ЄСВ у розмірі, не меншому, ніж мінімальний страховий внесок, то страховий стаж зараховується як повний календарний місяць.

Довідково

Страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється в місяцях (ч. 1, ч. 3 ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV).