Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 14arrow Суд про умови для звільнення єдинника від сплати земельного податкуНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Суд про умови для звільнення єдинника від сплати земельного податку

Верховний Суд України у постанові від 10 червня 2019 року в справі № 826/14513/16 (адміністративне провадження № К/9901/30920/18) зазначив: умовою несплати земельного податку (згідно з п. 297.1 Податкового кодексу України, далі — ПК) є використання ФОП-єдинником (власником чи користувачем) земельної ділянки для проведення господарської діяльності. 

Можливість звільнення від сплати єдиного податку за інших умов не встановлена (наприклад, коли окремо надається в найм будівля, її частина чи нежиле приміщення без земельної ділянки, на якій розміщена вищевказана нерухомість).

Також суд пояснив, що спрощена система оподаткування не звільняє суб’єкта господарювання від виконання податкових зобов’язань зі сплати податків, а запроваджує інші умови, порядок та механізм їх сплати, а також встановлює можливість відновлення сплати податків на загальних підставах у разі недотримання «єдиноподаткових» умов (податкові пільги зазначені у п. 297.1 ПК).