Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 14arrow Учаснику аукціону повернули гарантійний внесок: податкові наслідки для ФОП-єдинниківНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Учаснику аукціону повернули гарантійний внесок: податкові наслідки для ФОП-єдинників

Фізична особа, яка виявила бажання зареєструватись як учасник цільового аукціону, сплачує реєстраційний внесок, розмір якого встановлюється організатором аукціону і не може перевищувати одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а також вносить гарантійний внесок у розмірі 10% початкової ціни лота (п. 11 розділу ІІІ Порядку проведення цільових аукціонів з продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, затвердженого наказом Міністерства фінансів  України від 22 травня 2017 року № 518, далі — Порядок № 518).

Учасникам цільового аукціону, які не були визнані переможцями, гарантійний внесок повертається протягом п’яти банківських днів з дня підписання протоколу про проведення цільового аукціону, за вирахуванням платежів за банківські перекази (п. 17 розділу ІІІ Порядку № 518).

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 107.04) вказує: суми гарантійних внесків, сплачені для участі в аукціоні та повернуті після його проведення учасникам аукціону, які не були визнані переможцями, не включаються до складу доходу ФОП — платника єдиного податку, оскільки такі внески не є оплатою за товари (роботи, послуги).