Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 14arrow Запроваджено електронну форму ТТННОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Запроваджено електронну форму ТТН

Міністерство інфраструктури наказом від 3 червня 2019 року № 413 (далі — Наказ № 413) внесло зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту від 14 жовтня 1997 року № 363 (далі — Правила).

Наказ № 413 набрав чинності 12 липня 2019 року.

Слід зазначити, що форму товарно-транспортної накладної (далі — ТТН) викладено у новій редакції (додаток 7 до Правил).

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області вказує, що суб’єкт господарювання може оформлювати ТТН і без дотримання вищезазначеної форми за умови наявності в ній інформації про:

  • назву документа;
  • дату і місце його складання;
  • найменування (прізвище, ім’я, по батькові) перевізника та/або експедитора, замовника, вантажовідправника, вантажоодержувача;
  • найменування та кількість вантажу, його основні характеристики та ознаки, які дають можливість однозначно ідентифікувати цей вантаж;
  • автомобіль (марка, модель, тип, реєстраційний номер), причіп/напівпричіп (марка, модель, тип, реєстраційний номер);
  • пункти навантаження та розвантаження із зазначенням повної адреси, посади, прізвища та підписів відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія та/або експедитора.

Крім того, запроваджено ТТН в електронній формі (далі — Е-ТТН), яка підписується за допомогою електронного підпису водія та/або експедитора, відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача. 

Створення, відправлення, передавання, одержання, зберігання, оброблення, використання, знищення Е-ТТН здійснюється відповідно до Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22 травня 2003 року № 851-IV та «Про електронні довірчі послуги» від 5 жовтня 2017 року № 2155-VIII.

Також сторони можуть внести до ТТН будь-яку іншу інформацію, яку вони вважають необхідною.

Залежно від виду вантажу та його специфічних властивостей до основних документів додаються інші (сертифікати, свідоцтва тощо), що визначається правилами перевезень відповідних вантажів у паперовому та/або електронному вигляді.

У разі оформлення Е-ТТН супровідні документи також додаються в електронній формі.

У разі оформлення ТТН у паперовій формі супровідні документи додаються в паперовій формі за підписом відповідальних осіб.

Наказ опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» 12.07.2019 № 52 і він набрав чинності також 12.07.2019.