Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 14arrow Єдинник не надав заяву про зміну видів діяльності: які наслідкиВСЁ ДЛЯ ПЛАТЕЛЬЩИКОВ ЕДИНОГО НАЛОГА
Єдинник не надав заяву про зміну видів діяльності: які наслідки

Доходи від нових видів діяльності мають бути зазначені в Єдиному державному реєстрі (далі — ЄДР) до моменту їх одержання. Якщо нового виду діяльності там немає, то єдинник повинен внести відповідні зміни до ЄДР. Для цього ФОП треба подати державному реєстраторові картку за формою № 11 (яка затверджена наказом Мін’юсту від 18 листопада 2016 року № 3268/5).

У «ЗІР» (підкатегорія 107.01) податківці вказують: якщо єдинник одержить дохід до внесення змін до ЄДР, то цей дохід буде розцінюватися не як підприємницький, а як звичайної фізособи.

Отже, розглянемо ситуацію (як для першо- і другогрупників, так і для платників третьої групи), коли в ЄДР інформація про вид діяльності вже є, а в Реєстрі платників єдиного податку (далі — Реєстр ЄП) — немає.

Увага! На веб-порталі ДФСУ у відкритому і безоплатному доступі розміщено Реєстр ЄП, де містяться відомості про єдинників (у тому числі й про види їхньої діяльності).