Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 16arrow Бартер у ФОП: податкові нюансиНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Бартер у ФОП: податкові нюанси

Бартерна (товарообмінна) операція — господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору (пп. 14.1.10 Податкового кодексу України, далі — ПК).

За договором міни (бартеру) кожна із сторін зобов’язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший (ст. 715, ст. 716 Цивільного кодексу України).

Кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який передає в обмін, і покупцем товару, який одержує взамін.

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що обмежень щодо здійснення бартерних операцій (взаємозаліків) для ФОП-загальносистемників ПК не передбачено (тобто вони мають право здійснювати бартерні операції (взаємозаліки)).

А ось платникам єдиного податку першої — третьої груп дозволено здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій) (п. 291.6 ПК). За порушення цієї норми єдинник повинен з наступного кварталу перейти на загальну систему та сплатити єдиний податок за ставкою 15% із суми «бартерного доходу».