Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 16arrow Які доходи враховують для реєстрації платником ПДВ



НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Які доходи враховують для реєстрації платником ПДВ

Приватний підприємець на спрощеній системі оподаткування не має права бути платником ПДВ (виняток: платники 3 групи зі ставкою єдиного податку 3%). 

У загальносистемників інша ситуація.

По-перше, підприємці на загальній системі зобов’язані реєструватись платниками ПДВ, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує 1 млн грн. (без урахування ПДВ) (п. 181.1 Податкового кодексу України, далі — ПК). Виникає запитання: як обчислити цей граничний обсяг доходів, після якого загальносистемнику треба реєструватися платником ПДВ?
Головне управління ДФС у Тернопільській області пояснює: до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать ті, що підлягають обкладанню за основною ставкою ПДВ, ставкою ПДВ у розмірі 7%, нульовою ставкою ПДВ, а також операції, які звільнені (умовно звільнені) від обкладання ПДВ.

По-друге, відповідно до п. 181.1 ПК ФОП на загальній системі, який має річні обсяги постачання менше 1 млн грн., має право добровільно зареєструватися платником ПДВ шляхом подання заяви за формою № 1-ПДВ (п. 182.1 ПК).