Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 16arrow Особливості уточнення показників декларації акцизного податку суб’єктом роздрібної торгівліНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Особливості уточнення показників декларації акцизного податку суб’єктом роздрібної торгівлі

Суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, заповнює та подає лише розділ Д «Податкові зобов’язання з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» (далі — Розділ Д) декларації акцизного податку (далі — Акцизна декларація) та додаток 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» (далі — Додаток 6) (абз. 2 п. 2 розділу І Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року № 14, далі — Порядок № 14).

Додатки до Акцизної декларації є її невід’ємною частиною (п. 1 розділу ІІ Порядку № 14).

Платник акцизного податку, який до початку його перевірки контролюючим органом самос­тій­но виявляє факт недоплати — заниження податкового зобов’язання минулих звітних періодів, зобов’язаний подати уточнюючу Акцизну декларацію разом із розрахунком суми акцизного податку, що збільшує або зменшує податкові зобов’язання внаслідок виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (додаток 8), і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від такої суми до подання уточнюючої Акцизної декларації (п. 16 розділу ІІІ Порядку № 14).

Підсумок показників за розділами I та II Додатка 6 зазначається в рядку «Усього за розділами I і II» та переноситься до четвертої графи рядка Д1.1 розділу Д Акцизної декларації (пп. 3 п. 7 розділу V Порядку № 14).

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області зазначає, що Розділ Д Акцизної декларації заповнюється на основі показників, розрахованих у Додатку 6, і тому при поданні суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, уточнюючої Акцизної декларації до неї додається Додаток 6.