Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 16arrow Відповідальність за несвоєчасне подання звіту про суми податкових пільгНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Відповідальність за несвоєчасне подання звіту про суми податкових пільг

Усі суб’єкти господарювання, які не сплачують податки/збори до бюджету в зв’язку з отри­манням податкових пільг, повинні подавати відповідний звіт (п. 1 Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1233, далі — Порядок № 1233).

Звіт про суми податкових пільг подається суб’єктом господарювання за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається (п. 3 Порядку № 1233).

Фахівці Офісу великих платників ДФС зазначають: звіт про суми податкових пільг є податковою декларацією, тому за її неподання або несвоєчасне подання передбачено фінансовий штраф в розмірі 170 грн., а за повторне вчинення протягом року порушення — штраф у розмірі 1020 грн. за кожний такий випадок (п. 120.1 Податкового кодексу України).