Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 16arrow Особливості оформлення працівника на випробувальний строкПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Особливості оформлення працівника на випробувальний строк

Іноді роботодавець хоче убезпечити себе, тому при прийнятті на роботу підприємець має право встановити своєму працівникові випробувальний строк (далі — ВС). Якщо він пройде випробування, то залишиться працювати. А якщо ні — його можна звільнити як такого, що не пройшов ВС. Саме можливість безпроблемно звільнити працівника як такого, що не справляється, є головною причиною встановлення роботодавцем ВС.

Установлювати ВС дозволяє Кодекс законів про працю України (далі — КЗпП). 

Згідно з ч. 1 ст. 26 КЗпП при укладенні трудового договору може бути обумовлено угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, що йому доручається. Якщо при прийнятті на роботу встановлюється ВС, то це має бути зазначено в трудовому договорі, який в обов’язковому порядку укладається в письмовому вигляді між працівником і підприємцем (ст. 24 КЗпП). Відмова працівника від строку випробування може бути підставою для відмови роботодавця від укладення трудового договору.
КЗпП дає вибір: ВС може встановлюватися, а може й не встановлюватися.

У період випробування на працівників поширюється законодавство про працю.

У публікації розглянуто такі нюанси:

  • які умови праці на ВС;
  • чи треба повідомляти фіскалів про працівника, якого прийнято на умовах ВС;
  • яким працівникам не можна встановлювати ВС;
  • яка тривалість ВС;
  • чи поширюється право на відпустки та соцдопомоги для працівників на ВС.